home   • contact   • harta site  
Utilizator:
Parola:
Acum este Mar 14 Aug 2018 11:57

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Discuţii principiale
MesajScris: Mar 07 Dec 2010 13:18 
Neconectat
RATP Iasi

Admin edit:
La un alt topic a fost iniţiată o discuţie care nu se încadrează în tematica respectivă, motiv pentru care a fost mutată în cadrul acestui subiect.

[...]
Avem şi noi o remarcă:
criss12 scrie:
voi
dumneavoastră

Sus

Subiectul mesajului: Re: traseul 19
MesajScris: Mar 07 Dec 2010 14:03 
Referitor la remarca, respectul se castiga nu se impune si nici pe departe nu cred ca se poate spune asa ceva.
Nu ma refer strict la persoane sau la cineva personal... ci over-all la RATP.
Mai e mult de facut pana a de vorbi cat de putin de respect.

Sus

MesajScris: Mar 07 Dec 2010 16:34 
Neconectat
RATP Iasi

Indiferent ce reproşuri am avea de adresat unii altora la nivel instituţional, putem face acest lucru într-un cadru care să corespundă uzanţelor, pentru că, indiferent de poziţia fiecăruia pe acest forum (oficială sau nu), suntem oameni care nu se cunosc unul cu altul şi care discută între ei.

Sus

MesajScris: Mar 07 Dec 2010 19:11 
hmm, e chiar atat de jignitor acel "voi"?
Eu as merge ceva mai sus si v-as intreba:
1. Cu ce va deplasati la serviciu? RATP sau masina personala?
2. Cand a fost ultima oara cand ati avut un abonament RATP si care era pretul?
3. Ati fi dispus/dispusa sa platiti un abonament pe 2 linii si sa folositi mijloacele RATP timp de o luna pe o distanta Siraj - Pacurari si de preferat iarna? (Asta in caz ca nu aveti un salariu mai mare de 1000-1200 RON pentru ca daca e mai mare deja nu isi mai are rostul).

Apoi mai vedem daca tot la fel de jignitor o sa vi se mai para un "voi"!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Discuţii principiale
MesajScris: Joi 09 Dec 2010 13:44 
Neconectat
RATP Iasi

criss12 scrie:
hmm, e chiar atat de jignitor acel "voi"?
Categoric da.

Dacă nu aţi fi scris ultima frază, aş fi răspuns fără prea multe ezitări interogatoriului, pentru a vă satisface curiozitatea pe care poate o împărtăşesc, în parte, şi alţi actuali sau viitori utilizatori ai acestui forum. Însă finalul este profund jignitor, pe de o parte pentru faptul că, după rechizitoriul mascat pe care îl faceţi, daţi şi sentinţa şi, pe de altă parte, pentru conţinutul acesteia. Şi din mesajele anterioare am înţeles că simplul fapt de a lucra la RATP mă inculpă din start şi că angajaţii RATP reprezintă pentru dumneavoastră o categorie care deocamdată nu merită respect. M-am gândit mult dacă în aceste condiţii procedez corect (faţă de mine şi faţă de toţi cei pe care i-aţi jignit implicit) dacă vă răspund la întrebări. Pentru că am mai întâlnit acest tip de percepţie şi pentru că vreau să dau o şansă dialogului, am hotărât să răspund.

1. RATP.
2. În urmă cu foarte puţini ani. Am avut pe o linie sau pe toate liniile, în funcţie de gradul de suportabilitate a bugetului familiei.
3. Aş rezerva lunar suma necesară pentru tipul de abonament de care aş avea nevoie (pe scurt, răspunsul este da – evident, dacă aş avea nevoie). Ce este cert e că nu aş urca în mijlocul de transport fără o legitimaţie de călătorie valabilă. În legătură cu ruta Siraj-Păcurari, probabil că sunt nişte date pe care nu le cunosc (dacă credeţi că vă pot fi de folos cu vreo informaţie, vă rog să detaliaţi), pentru că nu înţeleg de ce aveţi nevoie de abonament pe două linii când pentru a circula între aceste două puncte este suficient un abonament pe o singură linie.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Discuţii principiale
MesajScris: Joi 09 Dec 2010 14:15 
Multumesc pentru raspunsuri.
Dar, am tot dreptul sa fiu nemultumit de serviciile RATP atata timp cat ele sunt la preturi europene si calitate central-africana fara sa exagerez prea mult.
Ca si concluzie: o sa renunt la serviciile RATP. Daca pana acum am incercat sa nu imi iau o masina atata timp cat exista RATP si imi satisfaceau cat de cat nevoile, acum nu mai pot spune asa ceva, ori inghet prin statii, ori stam in masina ca intr-o conserva, ori ambele(mai ales seara). Ajung sa platesc medicamente inghetand prin statii mai mult de cat o rata la o masina.
PS: O sugestie pt traseele mai lungi, curse EXPRES care opresc in 3-4 statii din 30 in 30 min (Ex: CUG - P.Ros - Tg Cucu/Spital - Copou). Am vazut lucrul asta in Timisoara.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ]