home   • contact   • harta site  
Utilizator:
Parola:
Acum este Lun 18 Dec 2017 2:05

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Materiale Externe
MesajScris: Mar 17 Aug 2010 17:39 
Neconectat

Imi face placere sa informez pe utilizatorii acestui forum ca am realizat o pagina despre istoria incompleta si neoficiala a tramvaielor Timis-2 la Iasi. Desi aceste tramvaie nu au fost considerate foarte bune, ele isi merita locul in istoria orasului Iasi.

As dori sa rog angajatii sau fostii angajati RATP si nu numai, sa contribuie la imbunatatirea informatiilor continute de acea pagina, pentru pastrarea cat mai exacta a unei parti din istoria tramvaiului iesean.

Vreau sa multumesc cu aceasta ocazie RATP/RAT(E)C/IJTL/ITI pentru toate gaurile din gardul depoului dela gara din anii '80-'90, prietenilor cu case si vile pe dealul din spatele aceluiasi depou, CFR pentru semnalul la care tot opreau trenurile la intrarea in Iasi in dreptul depoului Dacia si Partidului :twisted: pentru locuinta cu vedere la tramvai. La fel, multumiri si celor care mi-au permis sa intru in aceste unitati incepand din secolul XXI :)

Adresa paginii web a istoriei tramvaielor Timis dela Iasi este:
http://bahn.trix.su/timis/
Pentru moment, pagina este doar in engleza.

Cu aceasta ocazie imi exprim si speranta ca tramvaiul Timis-2 342 (vagon motor+remorca) va ramane in dotarea RATP sau va ajunge la un muzeu.

Sper ca acest mesaj nu va fi considerat unul comercial sau spam, pentru ca nu este si sper ca este o informatie care va folosi celor interesati.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ]