home   • contact   • harta site  
Utilizator:
Parola:
Acum este Mar 13 Noi 2018 6:28

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: traseul 3
MesajScris: Mie 30 Iun 2010 22:41 
Neconectat

incepand cu data de 1 iulie traseul 3 va merge pe intinerariu dancu-tatarasiN.
decizia de a scurta acest traseu nu a fost buna,deoarece acest traseu este mult prea aglomerat. Se putea devia pe intinerariu dancu- baza3-podul de piatra-gara-canta,fara a mai introduce traseul 2.
nu cred ca un traseu de maxi-taxi 23 ar putea rezolva problema calatorilor de pe traseele 3,6 si 7.
va rog sa-mi spuneti daca am compostat un bilet in tramvaiul 3,este valabil si pe traseul 23?
nu cred
va rugam sa rezolvati aceste probleme in folosul calatorilor

Sus

Subiectul mesajului: Re: traseul 3
MesajScris: Vin 02 Iul 2010 11:02 
Neconectat
RATP Iasi

ingeniosul scrie:
Se putea devia pe intinerariu dancu- baza3-podul de piatra-gara-canta,fara a mai introduce traseul 2.
Traseul propus de dvs. este prea lung și dezechilibrat ca fluxuri de călători pe diferite tronsoane.

ingeniosul scrie:
nu cred ca un traseu de maxi-taxi 23 ar putea rezolva problema calatorilor de pe traseele 3,6 si 7.
Pe baza observațiilor din trafic din cursul zilei de ieri, au fost făcute ajustări în privința numărului de unități de pe traseul 23. Aceste observații vor continua și în zilele următoare, iar dacă va fi nevoie, vor fi luate măsuri suplimentare.

ingeniosul scrie:
va rog sa-mi spuneti daca am compostat un bilet in tramvaiul 3,este valabil si pe traseul 23?
nu cred
Este valabil.

ingeniosul scrie:
va rugam sa rezolvati aceste probleme in folosul calatorilor
Revizorii noștri de trafic monitorizează traseele afectate și oferă asistență călătorilor în principalele stații.

Sus

MesajScris: Dum 04 Iul 2010 13:17 
Neconectat

este excelenta ideia ca traseul 3 sa ajunga din nou la gara,mai precis la traseul de baza,iar faptul ca ar merge pana in canta,ar trebui sa se scurteze traseul 19 pana la gara.
cred ca va fi un flux mare de calatori,din canta pana in dancu,fata de ce este acum pe traseul 2.
ajustandu-se traseul 19 ati putea lua 2 autobuze de pe 19 si introduse pe trasele 1 si 13.

Sus

MesajScris: Mar 14 Sep 2010 22:55 
Neconectat

este posibila prelungirea traseului 3 cu maxi-taxi pana la Holboca,adica de la capat DANCU pana la primaria HOLBOCA? Exemplu traseul 14 care circula de la blocuri Ciurea pana la pimaria Ciurea.
important este pretul 0,5 lei.

Sus

MesajScris: Vin 08 Oct 2010 13:41 
Neconectat
RATP Iasi

Pentru existenţa unui astfel de traseu este necesar un contract cu primăria comunei. Deocamdată nu am primit solicitări din partea primăriei comunei în acest sens şi nici direct din partea locuitorilor.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ]