home   • contact   • harta site  
Utilizator:
Parola:
Acum este Lun 20 Noi 2017 12:35

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tramvaie si autobuze descompuse, mizerabile
MesajScris: Mie 16 Mar 2011 18:16 
Neconectat

Azi dimineata, 15.03.2011, am circulat cu tramvaiul 7 in care o jumatate de scaune nu erau acoperite cu nici o musama sau material textil ci era direct cadrul de fier scorojit.Faptul ca nu sunt bani, ca RATP-ul merge in pierdere etc nu reprezinta scuze pentru lipsa de respect pe care ne-o aratati.Daca iei o batista si stergi musamaua unui scaun dintr-un tramvai te sperii, de orice te atingi te murdaresti.Dar sa pui in circulatie un tramvai cu jumatate de scaune descompuse este strigator la cer pentru cei ce platesc abonamente si bilete.Mizeria nu are scuza, nu tine de criza ci pur si simplu este vorba de lipsa respectului, de "je m'en fiche"-ul autoritatilor romanesti.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Tramvaie si autobuze descompuse, mizerabile
MesajScris: Vin 22 Apr 2011 10:56 
Neconectat

Intrebare catre RATP: de ce nu se pot inlocui scaunele si banchetele distruse , rupte, jupuite si mai stiu eu cum cu scaunele vechilor Tatre sau cu cele din ST7, ST8, GT5. Aceste tramvaie sigur nu vor mai intra in planurile viitoare ale regiei asa ca se poate refolosi tot ceea ce se poate de pe ele. S-a facut la niste ST7-ST8 dar parca si la unele GT4 mai vechi inlocuirea scaunelor proprii cu unele de Timis.
Nu s-ar putea face si acum acelasi lucru? Scaunele de lemn ale GT5 si cele ale Tatra se pot plia pe caracteristicile GT4 si sunt ma rezistente la vandalism.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ]