home   • contact   • harta site  
Utilizator:
Parola:
Acum este Vin 21 Sep 2018 3:08

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Afisaje autobuze
MesajScris: Lun 22 Noi 2010 23:37 
Neconectat

Am si eu o intrebare... De ce nu se folosesc pentru afisatul traseului acele afisaje digitale cu care sunt prevazute autobuzele ? Fac aici referire la cele cumparate la mana a doua (Renault,Mercedes si VanHool) ... Oarecum inteleg ca trebuie sa fie mult mai usor sa pui o bucata de plastic pe parbriz... dar daca se poate (si nu cred k e asa de greu...adica cei de la antibiotice SA au reusit sa scrie pe afisajele de la autobuzele lor iar RATP-ul care este totusi o societate specializata pe transport nu poate...?) ar arata mult mai civilizat si tot odata ar fi mai usor de citit si de vazut de la distanta...[odata asteptam un BUS in statia de la gara si nu puteam sami dau seama de la 1oo de metri daca e 30 simplu sau barat]
Inca ceva... am observat ca autobuzele VanHool au in interior afisaj de genul celor din Maz-uri si de functionat functioneaza doar ca tot ce arata e un ceas ce merge dupa soare...:)... De ce nu se pun in functiune nu zic sa scrie ce statie urmeaza sau dinastea macar "Multumim ca folositi serviciile RATP"sau "RATP va ureaza calatorie placuta" poate nu se realizeaza dar ca utilizator zilnic al regiei sa stiti ca ar face mare diferenta ...

Sper, daca nu o sa fie puse in aplicare ideile mele, macar sa dea de gandit unora ce pot face mai mult decat sa scrie pe forum :)!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Afisaje autobuze
MesajScris: Lun 23 Mai 2011 23:39 
Neconectat

o problema vad ca nebagata in seama de dragii nostiri conducatori ai RATP-lui care stiu numai sa ne mareasca preturile la biletel si sa isi incaseze salariile dar nu stiu sa puna in functiune ce au deja. Si mai fac si reclama ca vor un transport public civilizat si de calitate. mai multe initiative ca aceasta a lui Paulsback si poate or sa vada si ei ca menirea lor e sa faca din RATP un mijloc de transport civilizat nu doar sa spuna ca asta vor si sa incaseze salarii grase.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ]